Világbajnoki címvédőként utazott a romániai Európa-bajnokságra a magyar kempo válogatott, amely a 16 év alattiak technikai versenyét és a 16 év felettiek küzdelmi kategóriáját is megnyerte. A Magyar Kempo Szövetség beszámolója szerint egyéniben közel húsz versenyzőnk állhatott fel a dobogó tetejére.
A csütörtök és szombat között lezajlott, háromnapos kontinensviadal első napja után már érződött, hogy a huszonöt fős magyar nemzeti csapat folytatja idei remeklését a nagy nemzetközi tornákon. A formagyakorlat, fegyveres formagyakorlat, önvédelem és submission számokban tizenhárom aranyérmet nyertek a mieink, ez pedig kiváló önbizalmat adott a második és harmadik naphoz is. A semi kempo újabb tíz aranyérmet hozott a konyhánkra, a zárónapi full szabályrendszerben pedig további négy első helyezést értünk el. És akkor még nem is beszéltünk a második, illetve harmadik pozíciókról! Összesen hatvankilenc(!) érmet gyűjtöttek kempósaink a román fővárosban, tizennyolc versenyzőnek sikerült legalább egy kategóriában győznie. Többeknek a címvédés is megadatott, de akadtak olyan sportolóink is, akik saját kategóriájukban, kor- és súlycsoportjukban már évek óta nem találnak legyőzőre vb-ket és Eb-ket is figyelembe véve.
Aranyérmes kempósaink: Antal Sándor, Németh Ádám Lehel, Kriston Csaba, Kiss Krisztián László, Lacza Ábel, Ditchen Dániel, Ódor Erik, Ódor Lili, Orbán Rebeka, Pásztor Ádám, Nagy Zsófia, Nagy Laura, Fazekas Marcell, Poroszlai János, Rostás Gergő, Horváth Sebestyén, Szabó Tibor Benedek, Tóvári Kincső.
Az Európa-bajnokság 16 év alatti technikai divíziójában Magyarország aranyérmes lett, küzdelemben pedig ezüstérmes. A 16 év feletti korosztály küzdelmi ágát szintén első helyen zártuk, míg ugyanitt a technikai számokban harmadik helyen végeztünk. A nemzetek közötti összetett rangsorban második lett hazánk Románia mögött és Portugália előtt.

Kiváló mérleggel zárta a bukaresti X. IKF Kempo Európa-bajnokságot a magyar válogatott, miután mind a tizenegy versenyző elért legalább egy dobogós helyezést. A Magyar Kempo Szövetség beszámolója szerint összesen tizenöt arany-, öt ezüst- és hat bronzérem volt hazánk mérlege a csütörtöktől szombatig tartott kontinenstornán.
A magyar csapatból többeknek is sikerült megvédenie a 2015-ben, Budapesten elnyert Európa-bajnoki címét. Köztük Ódor Lilinek, Lacza Ábelnek és Szabó Tibor Benedeknek. Ők hárman tízszer voltak hivatalosak az ünnepélyes eredményhirdetésre.
Az idei Eb-n fegyveres formagyakorlatban, semi kempo, full kempo, kempo kick és submission kategóriákban léptek tatamira sportolóink.
Aranyérmesek: Lacza Ábel (3), Ódor Lili (3), Ódor Erik (2), Szabó Tibor Benedek (2), Komár Dániel (2), Ditchen Dániel (2), Horváth Sebestyén (1).
A küzdelmi kategóriák csapatversenyében második helyen végzett Magyarország, míg az összetett rangsorban harmadik lett holtversenyben Portugáliával, a román és a spanyol nemzeti csapat mögött.
„Nagyon színvonalas bunyókat hozott az idei Eb, amiből örömömre mi is oroszlánrészt tudtunk vállalni. Büszke vagyok valamennyi kempósunkra, hiszen rengeteg érmet sikerült gyűjtenünk. Külön kiemelendő, hogy a legtöbb érmet aranyból szereztük, vagyis a tizenöt elsőség azt mutatja, hogy tizenöt kategóriában egyáltalán nem találtunk legyőzőre.” - értékelt Lacza Ádám Illés, a Magyar Kempo Szövetség elnöke.
A magyar kempósok legközelebb november 11-én, a Herceghalmi Utánpótlás Kempo Kupán lépnek tatamira, majd december 9-én a nemzetközi Hegyvidék Kempo Kupával zárják az évet.

Hatvanegy éremmel megnyerte a 16 év alattiak világkupáját Magyarország, a szerdától péntekig tartott XIII. IKF Kempo Világbajnokságon, Bukarestben. A felnőttek számára meghirdetett vb-n pedig bronzérmes lett Románia és Algéria mögött.
Huszonnyolc nemzet részvételével zajlott három napon át a Nemzetközi Kempo Szövetség (IKF) világbajnoksága a román fővárosban. A Magyar Kempo Szövetség tájékoztatása szerint a magyar válogatott harmincegy sportolóval vett részt az eseményen. Szerdán a technikai kategóriákat (kata, fegyveres kata, önvédelem), valamint a submission, vagyis földharc versenyszámot bonyolították le a szervezők. Hazánk első aranyérmét Nagy Laura révén szerezte, akinek a fegyveres formagyakorlatát díjazták legjobbként a bírók.
Másnap a semi kempo (teljes erejű ütések nélküli küzdelem) versenyszámban folytatta Magyarország az éremgyűjtést. E nap végére már összesen negyvennégy alkalommal állhattak fel magyar kempósok a dobogó valamely fokára.
A zárónapon full kempo (teljes erejű ütéseket megengedő küzdelem) kategóriában léptek tatamira a harcművészek (a gyerekek a maximális biztonságot szem előtt tartó és enyhébb kempo kumite szabályok szerint mérkőztek). A torna egyetlen magyar triplázója a 12-14 éves korosztályba tartozó Lacza Ábel volt, aki minden nap bezsebelt egy-egy aranyat (submission, semi kempo, kempo kumite).
Aranyérmesek: Nagy Laura (2x), Nagy Zsófia (2x), Ódor Lili (2x), Vigyikán Vita, Szendrei Rebeka, Lacza Ábel (3x), Kockás Dávid (2x), Szabó Tibor Benedek, Kiss Krisztián László, Katona Richárd (2x), Niedermayer Bence, Székács Ádám, Pásztor Ádám, Lovas László, Komár Dániel, Fülöp Márk.
Összesen 23 arany-, 11 ezüst- és 27 bronzérem került magyar kempós nyakakba az idei vb-n, mellyel a 16 év alattiak világkupáját megnyerte hazánk Romániát és Hollandiát megelőzve. A felnőttek világbajnokságán pedig bronzérmes lett Magyarország Románia és Algéria mögött.
Lacza Ádám Illés, a Magyar Kempo Szövetség elnöke elmondta, hogy rendkívül büszke minden válogatott kerettag teljesítményére, mert érzése szerint mindenki kemény felkészülésen esett át és igyekezett a maximumot kihozni magából a versenyen.
A sportvezetőhöz kapcsolódó örömteli hír, hogy az IKF vezetése egyhangúlag megválasztotta új alelnökének a vb alatt tartott kongresszuson. Magyarország így sportdiplomáciai sikerrel is hazatérhet, a tatamin elért eredmények mellett.

A SportMindenkinek.hu egy teljes funkciós sportportál. Folyamatosan bővülő kínálatunkban nemre, korra és eredményességre való tekintet nélkül, bárki megmutathatja magát.
A sport legyen öröm, a sport legyen mindenkié!