Csütörtök este színpompás ünnepség keretében immáron hatvanadik alkalommal díjazták Magyarország legjobb sportolóit, szakembereit.
A Nemzeti Színházban harmadszorra gyűltek össze a magyar sport nagyságai.
A sportújságírók 436 voksa alapján 11 kategóriában alakult ki a végső sorrend.
A nyertesek a ZEMA Porcelánmanufaktúra által kifejezetten a gálára tervezett és készített, 21 karátos arannyal díszített díjait vehették át.

Az év férfi sportolója:
1. Baji Balázs (atléta) 863 pont
2. Szatmári András (kardvívó) 341
3. Liu Shaolin Sándor (rövid pályás gyorskorcsolyázó) 292

Az év női sportolója:
1. Hosszú Katinka (úszó) 1086
2. Babos Tímea (teniszező) 480
3. Márton Anita (atléta) 448

Az év csapata (hagyományos csapatsportokban):
1. Győri Audi ETO KC (női kézilabda) 766
2. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP (férfi vízilabda) 524
3. Férfi kosárlabda-válogatott 424

Az év csapata (egyéni sportágakban):
1. Tenisz Davis-kupa-válogatott 515
2. Férfi 4×100-as gyorsúszóváltó 495
3. Női kajak négyes 404

Az év edzője:
1. Shane Tusup (Hosszú Katinka) 477
2. Cseh Sándor (szolnoki póló) 340
3. Ambros Martín (győri kézilabda) 301

Az év férfi labdarúgója:
1. Nikolics Nemanja (Chicago Fire) 942
2. Gulácsi Péter (Leipzig) 652
3. Davide Lanzafame (Budapest Honvéd) 260

Az év női labdarúgója:
1. Jakabfi Zsanett (Wolfsburg) 999
2. Csiszár Hernrietta (Leverkusen) 407
3. Vágó Fanny (Sankt Pölten) 364

Az év gólja (szurkolók szavazata alapján):
1. Joseph Paintsil (Ferencváros) a Videoton ellen, NB I – 9749 voks
2. Csoszánszki Dávid (Gyöngyös) a Siófok ellen, strandlabdarúgás, bajnoki döntő – 5887
3. Szoboszlai Dominik Norvégia ellen, U17-es Eb-selejtező, elitkör – 3883

Az év fogyatékkal élő férfi sportolója:
1. Osváth Richárd (kerekesszékes vívó) 611
2. Boronkay Péter (triatlonozó) 532
3. Velkey Ádám (szervátültetett, atléta) 347

Az év fogyatékkal élő női sportolója:
1. Krajnyák Zsuzsanna (kerekesszékes vívó) 718
2. Biacsi Bernadett (atléta) 547
3. Pap Bianka (úszó) 450

Az év csapata (fogyatékkal élő sportolók kategóriájában):
1. Női kerekesszékes vívó-válogatott 622
2. Férfi 4×100-as szervátültetett atlétaváltó 521
3. Padlóhoki-válogatott, speciális 291

Az év fogyatékkal élő sportolókkal foglalkozó edzője:
1. Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás, Osváth Richárd, Hajmási Éva) 583
2. Feczer Viktor (kerekesszékes vívás, Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi) 390
3. Csamangó Attila, Győrfi Tamás (kajak-kenu, Suba Róbert) 268

A 2017-es sportteljesítményeken túl a Magyar Sportújságírók Szövetsége a Magyar Olimpiai Bizottsággal közösen, illetve a Magyar Labdarúgó Szövetség is életműdíjat adományozott.
AZ MSÚSZ-MOB életműdíját az öttusa egyik legnagyobb egyéniségének, a háromszoros olimpiai bajnok Balczó Andrásnak adták át.
Az MLSZ életműdíját a 61-szeres válogatott futballista, Mészöly Kálmánnak vehette át.

Színpompás ünnepség keretében, immáron 59. alkalommal díjazták a magyar sport legjobbjait.
Csütörtök este megannyi autogramkérő rajongó lepte el a Nemzeti Színház bejárata előtti teret, ahova egymás után érkeztek az egykori és jelenkori kiválóságok, köztük azok a sportolók, edzők, akik 2016. évi teljesítményük és a sportújságírók szavazatai alapján a cím esélyeseivé váltak.
Az M4 Sport – Az Év Sportolója Gála 2016. elnevezésű rendezvényena klubokat tekintve a Vasas Sport Club, a sportágakat tekintve pedig a vívás versenyzőit díjazták legtöbb alkalommal.
A hölgyek versenyében Hosszú Katinka és Kozák Danuta 3-3 olimpiai aranyérmének köszönhetően biztos volt, hogy valamelyiküknek bizony még ez sem elég, de, hogy csapatban "címvédés" történik, arra már kevesebben gondoltunk.
A férfiaknál borítékolható volt, hogy az egyetlen olimpiai bajnok hódítja el a címet, csakúgy, mint a fogyatékkal élő férfi sportolók versenyében, melyben a nők "vetélkedése" igencsak izgalmasan alakult.
Persze, aki itt van, már mindenki győztes, a gála egy extra rendezvény, ahol együtt, egyszerre ismerjük el és mondunk köszönetet a kiváló sportteljesítményekért.
Az este folyamán eddigi munkásságát elismerve  MSÚSZ-MOB életműdíjban részesült Kulcsár Győző párbajtőrvívó edző.
A győztesek a Herendi Porcelánmanufaktúra által készített apponyi mintás, különleges vázát kaptak elismerésül.

A DÍJAZOTTAK:

Az Év női sportolója:
1. Hosszú Katinka (úszó) 975
2. Kozák Danuta (kajakozó) 669
3. Szász Emese (párbajtőrvívó) 331
4. Márton Anita (atléta) 54
5. Miklós Edit (alpesz síelő) 52
6. Kapás Boglárka (úszó) 45
7. Babos Tímea (teniszező) 42
8. Szabó Gabriella (kajakos) 36
9. Csay Renáta (maratoni kajakos) 10
10. Fegyverneky Zsófia (kosárlabdázó) 6

Az Év férfi sportolója:
1. Szilágyi Áron (kardvívó) 934
2. Imre Géza (párbajtőrvívó) 410
3. Cseh László (úszó) 254
4. Liu-Shaolin (rövid pályás gyorskorcsolyázó) 201
5. Gera Zoltán (labdarúgó) 130
6. Michelisz Norbert (autóversenyző) 77
7. Hanga Ádám (kosárlabdázó) 74
8. Kenderesi Tamás (úszó) 70
9. Baji Balázs (atléta) 50
10. Lőrincz Viktor 20

Az Év csapata:
1. Férfi labdarúgó-válogatott 593
2. Női kajaknégyes (Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Kriasztina) 534
3. Női kajakkettes (Szabó Gabriella, Kozák Danuta) 272
4. Férfi párbajtőr-válogatott 199
5. Női vízilabda-válogatott 147
6. Férfi kosárlabda-válogatott 146
7. Női röplabda-válogatott 117
8. Veszprém, férfi kézilabda 96
9. Győr, női kézilabda 77
10. Dunaújváros, női kézilabda 39

Az Év edzője:
1. Shane Tusup (Hosszú Katinka) 623
2. Dárdai Pál (Hertha BSC) 430
3. Kulcsár Győző (Szász Emese) 373
4. Bernd Storck (férfi labdarúgó-válogatott) 300
5. Somogyi Béla (Kozák Danuta) 193
6. Decsi András (Szilágyi Áron) 146
7. Bíró Attila (női vízilabda-válogatott) 54
8. Csang Csing (Liu Shaolin Sándor) 38
9. Eperjesi László (Márton Anita) 34
10. Plagányi Zsolt (Cseh László) 29

Az Év fogyatékos női sportolója:
1. Krajnyák Zsuzsanna (kerekesszékes vívó) 446
2. Pap Bianka (úszó) 443
3. Biacsi Ilona (atléta) 423
4. Jakab Ivett (szervátültetett teniszező) 193
5. Fekete Zsuzsanna (hallássérült, asztaliteniszező)169
6. Konkoly Zsófia (úszó) 150
7. Dani Dorka (speciális, műkorcsolyázó)141
8. Adami Zsanett (úszó) 101
9. Hajmási Éva (kerekesszékes vívó) 78
10. Hasznos Szabina (szervátültetett bowlingozó) 76

Az Év fogyatékos férfi sportolója:
1. Tóth Tamás (úszó) 691 pont
2. Sors Tamás (úszó) 421
3. Osváth Richárd (kerekesszékes vívó) 286
4. Csonka András (asztaliteniszező) 232
5. Vereczkei Zsolt (úszó) 182
6. Suba Róbert (kajakos) 102
7. Tóth Attila (szervátültetett, asztaliteniszező ) 89
8. Velkey-Guth Ádám (szervátültetett, atléta) 80
9. Al-Yassim Mustafa (speciális, gyorskorcsolyázó) 72
10. Hocza Róbert (speciális, gyorskorcsolyázó) 65

Az Év fogyatékos csapata:
1. Női kerekesszékes vívóválogatott (Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla) 822
2. Férfi asztalitenisz-válogatott (Csonka András, Zborai Gyula) 348
3. Férfi szervátültetett 4×100-as atlétaváltó (Jánka Sándor, Gelencsér Róbert, Velkey-Guth Ádám, Zilaj Csaba) 334
4. Férfi szervátültetett asztalitenisz-páros (Kóka Zoltán, Tóth Attila) 247
5. Tenisz vegyes páros (szervátültetett, Jakab Ivett, Hegyesi László)142
6. Férfi speciális labdarúgó-válogatott 95
7. Női bowlingpáros (szervátültetett, Hasznos Szabina, Kövér Hajnalka) 79
8. Férfi szervátültetett tollaslabda-páros (Luib István, Petkes József) 60
9. Férfi szervátültetett minimaratoni atlétaváltó (Gelencsér Róbert, Venyercsán László, Zilaj Csaba) 56
10. Tollaslabda vegyes páros (szervátültetett, Hanyu Zsuzsanna, Petkes József) 37

Az Év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzője:
1. Beliczay Sándor (Osváth Richárd, Hajmási Éva, kerekesszékes vívás) 400
2. Horváth Péter (Tóth Tamás) 379
3. Aranyosi Péter (Csonka András) 318
4. Petrov Anatolij (Sors Tamás) 278
5. Dombóvári Szilvia (Hocza Róbert, Al-Yassin Mustafa) 195
6. Szabó Álmos (Pap Bianka, Illés Fanni, Kézdi Réka) 153
7. Csamangó Attila (Suba Róbert, Varga Katalin,Váczi Anita) 147
8. Kátainé Váradi Gyöngyi (Fekete Zsuzsanna) 146
9. Horváth Gábor (Jakab Ivett, Hegyesi László ) 116
10. Milos Imre (Tóth Attila, Kóka Zoltán) 88

Az Év férfi labdarúgója:
1. Király Gábor 549
2. Gera Zoltán 534
3. Nagy Ádám 319
4. Nikolics Nemanja 274
5. Dzsudzsák Balázs 135
6. Szalai Ádám 123
7. Gulácsi Péter 83
8. Kleinheisler László 82
9. Kádár Tamás 70
10. Huszti Szabolcs 51

Honlapunk életében lassan hagyománnyá válik, hogy az új esztendőt a röplabdázás ünnepével kezdjük. Dömötör László és a Delta RSE szervezésében immár kilencedik alkalommal került megrendezésre az a maratoni röplabdatorna, mely pontosan annyi percig tart, amelyik évet írjuk.
Ezúttal régi helyszínére, a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Sportcsarnokába tért vissza a rendezvény, ahol a péntek éjféli kezdés előtt egy órával már javában gyülekeztek a sportolók.
A nyitó labdamenetet megelőzően Dömötör László, főszervező köszöntötte a tornán résztvevő 10 csapat több, mint 100 játékosát, majd T. Mészáros András, Érd Megyei Jogú Város polgármestere hivatalosan is megnyitotta a 2017. perc röplabda elnevezésű sporteseményt.
A mezőnyben megtalálhattunk amatőr- és élvonalbeli játékosokat ugyanúgy, mint a strandröplabda jelenlegi ranglista-vezetőjét.
A lebonyolítás szerint a 10 (fiúkból és lányokból álló) vegyes csapat körmérkőzéses formában mérte össze tudását. Egy találkozó 45 percig tartott, egy játszma pedig a teremröplabda hivatalos szabályai szerint az egyik csapat 25. nyert pontjáig, illetve ezen túl addig, míg egyik fél nem szerez 2 ponttal többet ellenfelénél.
A játékidőbe két játszma fért bele, 2:0-ás játszmaarány esetén a győztes 3, a vesztes 0 pontot kapott, míg, ha 1:1-re végződött a találkozó, akkor a több szerzett pont számított. Ekkor a győztes 2, a vesztes pedig 1 ponttal gazdagodott.
Ezek alapján a legtöbb pontot szerző csapat, így a 2017. perc röplabda győztese, a tavalyi 5. helyezett Ádi és a mókusok névre hallgató alakulat lett, kiknek mi is ezúton gratulálunk.
A Delta RSE évnyitó rendezvényén hagyomány az is, hogy a tornagyőztes a serleg, oklevél, érem, illetve a Magyar Röplabda Szövetség által felajánlott díján kívül, egy extrém "ajándékkal" is gazdagodik, mely nem más, mint egy újabb mérkőzés a szervezők által meghívott együttes ellen.
A házigazdáknak rendre sikerül olyan nívós vendégeket meghívni, akik egyrészt örömmel tesznek eleget az invitálásnak, másrészt pedig a bajnokcsapat tagjai (ezúttal Csepregi Ádám, Kovács Adina, Németh Judit, Nonn Szabolcs, Ördög Rita, Pető Levente, Teréki Balázs, Tóth Csenge) az ellenük lejátszott meccsel életre szóló sportélményt szereznek. A meghívott vendég ebben az évben a női és férfi senior-válogatott tagjai voltak, akik szemmel láthatóan élvezték, hogy ismét a pályán lehetnek. Az együttest Nyári Virág (145-szörös válogatott), Szél Márta (56), Lengyel Gabriella (45), Grózer Anna (43), Dömötör-Mátrai Beáta (15), Tomanóczky Tibor (152), Botyánszky János (106), Schildkraut Krisztián (96), Király Zsolt (76), Gulyás Ferenc (9) és Botyánszky László (2) alkották. A ráadás összecsapás végeredménye -csak a rend kedvéért- 1:1 lett, azonban itt már nem számít, hogy egyik csapat le tudja-e győzni a másikat, hiszen itt mindenki győztesként hagyja el a játékteret.
Az is hagyomány a röplabdázás ünnepén, hogy az esemény lezárásaként évről-évre olimpiai-, világ-, és Európa-bajnok sportolók teszik tiszteletüket és ez alól a 2017. év sem volt kivétel.
A legjobbaknak járó díjakat minden idők legsikeresebb magyar női röplabda szövetségi kapitánya, dr. Kotsis Attiláné Kincsesy Gabriella, Dani Gyöngyi paralimpiai ezüst- és bronzérmes, Európa-bajnok kerekesszékes vívó, Krajnyák Zsuzsanna paralimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok kerekesszékes vívó, Imre Géza, olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok párbajtőrvívó, Ludvig Zsolt a Magyar Röplabda Szövetség főtitkára és Simó Károly, Érd Megyei Jogú Város alpolgármestere adta át.
Dömötör László főszervező elmondta, örül, hogy immár kilencedik alkalommal sikerült megrendezni a tornát, mely évről évre egyre népszerűbb. Nem kellett két nap ahhoz, hogy beteljen a nevezési lista. Elárulta azt is, hogy a jövő évi jubileumi tornát szeretnék minél különlegesebbé tenni, melyről természetesen mi is tudósítunk majd.
Beszámolónkat azzal zárhatnánk, hogy jövőre veletek, ugyanitt, azonban -és ez örömteli- a X. torna helyszíne már minden valószínűség szerint újra a Batthyány János Általános Iskola Tornacsarnoka lesz, ahol még több csapat vehet majd részt a 2018 percen át tartó viadalon.
Mi biztosan ott leszünk.

A TORNA VÉGEREDMÉNYE:

1. Ádi és a mókusok
2. GAME-kapocs
3. Nekem mindegy
4. Torrente
5. Strand ma nem jó
6. First Time
7. Duna Delta
8. Túr-mix
9. Általános Elektromos
10. Egyveleg


KÜLÖNDÍJAK:

A torna legjobb női játékosa:
Császár Norina (Nekem mindegy)

A torna legjobb férfi játékosa:
Pető Levente (Ádi és a Mókusok)

A torna legjobb érdi női játékosa:
Tombor Bori (Túr-mix)

A torna legjobb érdi férfi játékosa:
Mészáros József (First Time)

Veres Amarilla aranyérmet szerzett a Sharjaban megrendezett U23-as Kerekesszékes Vívó Világbajnokságon. A nyíregyházi kiválóság az egri rendezésű felnőtt világbajnokságon szerzett bronzérme után most korosztályos világbajnoki aranyéremmel örvendeztette meg a szurkolókat. Amarilla ezzel az eredményével még közelebb lépett a riói paralimpiai utazáshoz.
A Magyar Paralimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a kvalifikációs verseny világkupa számokkal folytatódik, ahol a női versenyszámokban Amarilla mellett Krajnyák Zsuzsannának, Jurák Andreának, Dani Gyöngyinek és Hajmási Évának szoríthatunk. A férfiak mezőnyében Osváth Richárd, Tarjányi István és Mató Gyula száll versenybe a sportág kvalifikációs helyeiért.

A SportMindenkinek.hu egy teljes funkciós sportportál. Folyamatosan bővülő kínálatunkban nemre, korra és eredményességre való tekintet nélkül, bárki megmutathatja magát.
A sport legyen öröm, a sport legyen mindenkié!

Emberi Erőforrások Minisztériuma

Friss hírek