Új elnök a honi baseball szövetségnél Featured

Díjátadás és évértékelés volt a program a Magyar Országos Baseball és Softball Szövetség(MOBSSz) szombati éves közgyűlésén, ahol új elnököt és elnökségi tagokat is választottak.
Derecskei Zoltán beszámolója

A Magyar Országos Baseball és Softball Szövetség(MOBSSz) szombati éves közgyűlésén Makai Bencét választotta elnökének. Az elnök mellett a szövetség új ligaelnököt is választott Gyimes Magdolna személyében, valamint a megüresedett elnökségi posztra Szabó Alexet választották meg. Az évzáró rendezvényen a résztvevők értékelték az idei eredményeket, valamint díjazták a bajnokságok és kupák helyezettjeit, illetve a legjobb teljesítményt nyújtó játékosokat és játékvezetőket.
A legmagasabb osztály, az NB1 küzdelmei 5 csapat, 103 igazolt játékos részvételével zajlott le, a bajnoki címet pedig a Szentendre Sleepwalkers szerezte meg.

A döntő eredményei:

1. mérkőzés:  ÓBUDA WARRIORS  -  SLEEPWALKERS   2 - 6
2. mérkőzés: ÓBUDA WARRIORS -  SLEEPWALKERS   6 - 9
3. mérkőzés: SLEEPWALKERS -  ÓBUDA WARRIORS   7 - 4
4. mérkőzés: SLEEPWALKERS -  ÓBUDA WARRIORS    13 - 9

Az NB2 küzdelmeit az Óbuda Gladiators, az NB3-at a Jászberény Stinky Sox nyerte meg. Az utánpótlás, a Little League Mayor idei kiírásában az Érd Indians diadalmaskodott, míg Junior korosztályban az Érd Giants, Senior korosztályban pedig az Érd Pirates tudta megszerezni az elsőséget.

A válogatottjaink több nemzetközi tornán is részt vettek.
A júliusban megrendezett Duna Kupában Magyarország válogatottja az élen végzett, megelőzve Ausztriát és Szlovákiát.

SZLOVÁKIA  -  MAGYARORSZÁG     3 - 18   (5 innings)
MAGYARORSZÁG  -  AUSZTRIA   4 - 2
AUSZTRIA -  SZLOVÁKIA 11 - 10

A Ljubjanában megrendezésre kerülő C-csoportos EB-n a mieink a 7. helyen végeztek, megelőzve Norvégia válogatottját.

MAGYARORSZÁG  -  FINNORSZÁG   7 - 12

A Magyar U12-es válogatott Csehországban játszott nemzetközi tornán, és az előkelő 3. helyet sikerült megszereznie.

MAGYARORSZÁG – EUROPA     12 - 1

Az U15-ös válogatott Szlovákiában lépett pályára EB selejtezőn és a 7. helyen zárta a küzdelmeket:

MAGYARORSZÁG -  SZLOVÁKIA 0 - 10
MAGYARORSZÁG
-  LENGYELORSZÁG    3 - 30
MAGYARORSZÁG -  SVÁJC 8 - 5
MAGYARORSZÁG -  SZLOVÉNIA 1 - 11
MAGYARORSZÁG -  SZERBIA 5 - 13

Az U18-as keret Horvátországba utazott szintén EB selejtezőre és a 8. helyen végzett:

MAGYARORSZÁG -  NAGY-BRITANNIA      0 - 15
-  SVÁJC 16 - 28
MAGYARORSZÁG -  LITVÁNIA   2 - 18
MAGYARORSZÁG -  LENGYELORSZÁG   2 - 19
MAGYARORSZÁG -  SZLOVÁKIA   4 - 7

Softball felnőtt válogatottunk Szlovákiában játszott izgalmas találkozókat az idei Duna Kupa kiírásában, és a 3. helyet sikerült megszereznie.

MAGYARORSZÁG -  AUSZTRIA        1 - 15
-  SZLOVÁKIA   0 - 14
SZLOVÁKIA -  AUSZTRIA  11 - 0

A 2014-es évben új kifejezetten a baseball igényeihez kialakított sportpálya került átadásra a Reds
csapatának jóvoltából.
Az új pálya Budapest XVIII. kerületében a Thököly út 11. címen található.

Rate this item
(0 votes)
Zsuppán András

Számomra minden sportoló egyformán fontos. Legyen olimpiai bajnok, vagy kisiskolás, ép, vagy fogyatékkal élő. Társaimmal együtt azért hoztuk létre ezt az oldalt, hogy eddig egyedülálló módon, mindenki egy csapatban lehessen. A MI közös csapatunkban.